1. Електричне поле, переміщуючи по спіралі нагрівального елемента праски заряд 8 Кл, виконує роботу

2,2 кДж. Яка напруга на кінцях спіралі, 2. з якою силою взаємодіють дві маленькі заряджені кульки, розташовані на відстані 30 см одна від одної, якщо заряд першої кульки дорівнює +20 нКл, другої +60 нКл 3. Яку папругу покаже вольтметр, під'єднаний до кінців сталевого (р=0,12 Ом мм²/м) дроту завдовжки 6 м і площею поперечного перерізу 0,4 мм², якщо амперметр, увімкнений послідовно 3 ним, показус 2,4 A?

Ответы на вопрос

Отвечает Штокибас Дробиус.

   Робота, виконана електричним полем при переміщенні заряду, є добутком напруги на заряд:

   W = qV

   Звідси можна знайти напругу:

   V = W/q = 2.2 кДж / 8 Кл = 275 В

   Сила взаємодії між двома зарядженими тілами може бути знайдена за законом Кулона:

   F = kq1q2/r^2

   де k - коефіцієнт пропорційності, що залежить від одиниць виміру, r - відстань між зарядами, q1 та q2 - заряди тіл.

Підставляючи дані, отримаємо:

F = 910^9 * (2010^-9) * (60*10^-9) / (0.3)^2 = 0.72 Н

   Закон Ома для дроту виглядає наступним чином:

   U = I*R

   де U - напруга на дроті, I - струм, що протікає, R - опір дроту.

Опір дроту можна знайти за формулою:

R = ρ*l/S

де ρ - опірність матеріалу дроту (у даному випадку сталі), l - довжина дроту, S - площа поперечного перерізу.

Підставляючи дані, отримаємо:

R = (0.12 Ом мм²/м) * (6 м) / (0.4 мм²) = 1.8 Ом

Тоді напруга на дроті буде:

U = I*R = 2.4 A * 1.8 Ом = 4.32 В

Отже, показана напруга на вольтметрі буде 4.32 В.