ДАЮ 50 БАЛІВ!!! хто рішить правильно,ваші 50 балів! Два шматки пластиліну масами 60г,150г

рухаються назустріч з швидкостями 18км/год,6км/год. Відповідно яка буде швидкість цих шматків після взаємодії??​

Ответы на вопрос

Отвечает Потапов Рамин.

Ответ:

За законом збереження імпульсу, сума імпульсів двох тіл до взаємодії дорівнює сумі їх імпульсів після взаємодії. Імпульс - це добуток маси на швидкість.

Для переходу від кілометрів за годину до метрів за секунду, необхідно поділити швидкість на 3,6.

Тому, імпульс першого шматка:

p1 = m1v1 = 0.06 кг * 18 км/год / 3.6 = 0.3 кгм/c

Імпульс другого шматка:

p2 = m2v2 = 0.15 кг * (-6) км/год / 3.6 = -0.25 кгм/c

(мінус перед імпульсом другого шматка означає, що другий шматок рухається в зворотному напрямку відносно першого)

Сумарний імпульс до взаємодії:

p = p1 + p2 = 0.05 кг*м/c

Після взаємодії, сума імпульсів залишається незмінною, тому що система знаходиться відносно інших тіл в спокої. Отже, імпульс кожного шматка після взаємодії дорівнюватиме 0.025 кг*м/c.

Швидкість кожного шматка після взаємодії знайдемо за формулою:

v = p / m

Для першого шматка: v1 = 0.025 кг*м/c / 0.06 кг = 0.4167 м/c

Для другого шматка: v2 = 0.025 кг*м/c / 0.15 кг = 0.1667 м/c

Таким чином, швидкість першого шматка після взаємодії становитиме 0.4167 м/c (або 1.5 км/год), а швидкість другого шматка - 0.1667 м/c (або 0.6 км/год).

Объяснение: