!!!1СРОЧНО ПОЖАЛУЙСТА!!! Два провідники опорами 10 і 15 Ом увімкнено до мережі, напруга в якій

дорівнює 100 В. Визначте потужність електричного струму в кожному провіднику, якщо провідники з’єднати: а) послідовно; б) паралельно

Ответы на вопрос

Отвечает Спенсер Эндрю.

Ответ:

а) При з'єднанні провідників послідовно, загальний опір мережі буде:

R = R1 + R2 = 10 Ом + 15 Ом = 25 Ом

Сила струму в мережі буде:

I = V/R = 100 В / 25 Ом = 4 А

Закон Ома дозволяє обчислити потужність в кожному провіднику:

P1 = I^2R1 = 4^210 Ом = 160 Вт

P2 = I^2R2 = 4^215 Ом = 240 Вт

Отже, потужність в першому провіднику становить 160 Вт, а в другому - 240 Вт.

б) При з'єднанні провідників паралельно, загальний опір мережі буде:

1/R = 1/R1 + 1/R2 = 1/10 Ом + 1/15 Ом = 1/6 Ом

R = 6 Ом

Сила струму в мережі буде:

I = V/R = 100 В / 6 Ом ≈ 16,67 А

Потужність в кожному провіднику обчислюється за формулою:

P = I^2*R

P1 = 16,67^210 Ом ≈ 2781 Вт

P2 = 16,67^215 Ом ≈ 4171 Вт

Отже, потужність в першому провіднику становить близько 2781 Вт, а в другому - близько 4171 Вт.

Объяснение:Ось