Гранично допустима конценрація молекул пари ртуті Hg у повітрі дорівнює 3*10^16 м⁻³. Знайдіть, при

якій масі даної речовини в кімнаті об'ємом 50 м³ з'являється небезпека отруєння. Вважайте, що стала Авогадро дорівнює 6*10^23 1/моль

Ответы на вопрос

Отвечает Панова Алёна.

Ответ:

0.5015 мг ртуті

Объяснение:

Для вирішення цього завдання необхідно використати формулу для розрахунку кількості речовини за заданою концентрацією та об'ємом:

n = C * V

де n - кількість речовини (в молях), С - концентрація речовини (в молях на кубічний метр), V - об'єм.

Спочатку знайдемо кількість молей ртуті, яка відповідає гранично допустимій концентрації:

C = 310^16 м⁻³ / (610^23 1/моль) = 5*10^-8 моль/м³

n = C * V = 510^-8 моль/м³ * 50 м³ = 2.510^-6 моль

Тепер можна розрахувати масу ртуті, яка відповідає цій кількості:

m = n * M,

де М - молярна маса ртуті, яка дорівнює 200.59 г/моль.

m = 2.5*10^-6 моль * 200.59 г/моль = 0.0005015 г = 0.5015 мг

Отже, небезпека отруєння виникає, коли в кімнаті з'являється 0.5015 мг ртуті.