яку кількість теплоти потрібно затратити щоб 0,5 кг води взятої при температурі 20 градусів

перетворити в пару при температурі 100 градусів? питома теплоємність води 4200 дж поділені на кг цельсію, питома теплота пароутворення води 2300000 дж/кг

Ответы на вопрос

Отвечает Барса Влад.

Воді необхідно передати 1318000 Дж теплоти, щоб повністю випарувати воду

Дано:

m = 0,5 кг

T1 = 20°C

T2 = = 100 °C

c= 4200 Дж/(кг· °C)

L = 2,3 10 Дж/кг

зайти:

Q - ?

Кількість теплоти необхідна для нагрівання води до температури кипіння:

Q1 = cm(T2 - Ti)

Кількість теплоти необхідна для пароутворення:

Q2= Lm

Загальна кількість теплоти:

Q = Q1+Q2 = cm(Т2 - T1) + Lm m(c(T2 - T1) + L)

|Q = m(c(T2 - Ti) + L)

Розрахунки:

= 0,5 кг(4200 Дж/(кг . °С)(100°C - 20 °C) + 2 3 . 106 Дж/кг) =1318000 Дж