Який тиск чинить на підлогу хлопчик, маса якого 48 кг, а площа підошви його взуття 320 см2.

Допоможіть будь ласка

Ответы на вопрос

Отвечает Аникин Кирилл.

..........................


Отвечает Васильев Иван.
Для розв'язання задачі необхідно скористатися формулою тиску:

P = F / A

де P - тиск, F - сила, яка діє на поверхню, A - площа цієї поверхні.

У даному випадку силою, яка діє на підлогу, є вага хлопчика, тобто:

F = m * g,

де m - маса хлопчика, g - прискорення вільного падіння, g ≈ 9,81 м/с².

F = 48 кг * 9,81 м/с² = 470,88 Н.

Площа підошви взуття становить 320 см², або 0,032 м².

A = 0,032 м².

Тоді тиск, який чинить на підлогу хлопчик, буде:

P = F / A = 470,88 Н / 0,032 м² ≈ 14 715 Па.

Отже, тиск, який чинить на підлогу хлопчик, становить близько 14 715 Па.