1. Посудини, з'єднані між собою в нижній частині так, що між ними може перетікати рідина. (1 бал)

а) Атмосферний тиск                  б) Закон Паскаляв) Гідростатичний тиск               г) Сполучені посудини               2. Одиницею вимірювання в СІ сили Архімеда є: (1 бал)а) м2                 б) кг/м3                в) Н               г) Па3. Гідростатичний тиск визначається за формулою: (1 бал)а) p = ρgh                б) F = ρgV                 в) F = ρghS               г)p=F/S4. Тиск твердого тіла на поверхню визначається за формулою: (1 бал)а) p = ρgh                б) F = ρgV                 в) F = ρghS               г) p=F/S5. Подайте в міліметрах ртутного стовпа тиск 125 кПа. (2 бал)6.  Ящик тисне на підлогу із силою 500 Н. Який тиск створює на підлогу ящик, якщо площа його основи 0,25 м2? (2 бали)7. У відкритій цистерні, яка наповнена до рівня 2 м, знаходиться рідина. Її тиск на дно цистерни дорівнює 14 кПа. Знайдіть густину цієї рідини. (Дію атмосферного тиск не враховуйте) (2 бал)8. Площа малого поршня гідравлічної машини 10 см2, на нього діє сила 1 кН. Яку силу необхідно прикласти до великого поршня, щоб поршні були в рівновазі? Площа великого поршня 450 см2. (2 бали)​

Ответы на вопрос

Отвечает Иванникова Ксения.

1. Посудини, з'єднані між собою в нижній частині так, що між ними може перетікати рідина. (1 бал)

г) Сполучені посудини

2. Одиницею вимірювання в СІ сили Архімеда є: (1 бал)

в) Н

3. Гідростатичний тиск визначається за формулою: (1 бал)

а) p = ρgh

4. Тиск твердого тіла на поверхню визначається за формулою: (1 бал)

г) p=F/S

5. Подайте в міліметрах ртутного стовпа тиск 125 кПа. (2 бал)

125 кПа= 125000 Па= 125000/ 133.3≈ 937.7 мм.рт.ст

6.Ящик тисне на підлогу із силою 500 Н. Який тиск створює на підлогу ящик, якщо площа його основи 0,25 м2? (2 бали)

Дано: розв'язання

F= 500h p=F/S

S= 0,25см² [p] =H/m² = а

p-? p= 500/0,25= 2000(Па)

Відповідь: p= 2 кПа

.7. У відкритій цистерні, яка наповнена до рівня 2 м, знаходиться рідина. Її тиск на дно цистерни дорівнює 14 кПа. Знайдіть густину цієї рідини. (Дію атмосферного тиск не враховуйте) (2 бал)

Дано: Розв'язання

h= 2м p=pgh

p=14кПа= 14000 Па p= p/gh

g= 10× h/кг [p] = Па/(h/кг)×=

p-? = (h/²)/(h/кг)×м=

= кг/м³

p=14000/10×2= . =700(кг/м³) Відповідь: p= 700 кг/м³