КАК ЗАПИСАТЬ СРОЧНО!!!!!!!! ДАМ 50 БАЛОВ. За допомогою пружини брусок масою 4 кг рівномірно тягнуть

по столу. Яким є коефієнт жорсткісті, якщо видовження пружини становить 5 см та коефіцієнт тертя між бруском і столом дорівнює 0,2? ПОЖАЛУЙСТА!!!!​

Ответы на вопрос

Отвечает Сокольчик Дима.

Ответ:Коефіцієнт жорсткості (k) можна розрахувати за допомогою рівняння:

k = (F - f) / x

де F — сила, прикладена до бруска, f — сила тертя, x — подовження пружини.

Оскільки брусок важить 4 кг, то сила тяжіння дорівнює 9,8 Н * 4 кг = 39,2 Н.

Силу тертя можна розрахувати як:

f = μ * N

де μ – коефіцієнт тертя (0,2), а N – нормальна сила, яка дорівнює вазі бруска (39,2 Н).

Отже, f = 0,2 * 39,2 Н = 7,84 Н

Сила, прикладена до бруска (F), є сумою сили гравітації та сили пружини:

F = f + k * x

де x — подовження пружини (5 см = 0,05 м).

Розв’язуючи k, ми маємо:

k = (F - f) / x = (F - μ * N) / x = (39,2 Н - 7,84 Н) / 0,05 м = 676 Н/м.

Отже, коефіцієнт жорсткості пружини становить 676 Н/м.

Объяснение: