Дві однакові однойменно заряджені кульки, розташовані на відстані 0,9 м одна від одної, взаємодіють

із силою 0,25 Н. Заряд другої кульки дорівнює +18 мкКл. Визначте заряд першої кульки. Обчисліть, якою буде сила електростатичної взаємодії кульок після того, як вони торкнуться одна одної й знову розійдуться на таку саму відстань.

Ответы на вопрос

Отвечает Стрельцов Никита.

Ответ: +1,25мкКл; 1,03Н

Объяснение:

Дано:

F=0,25Н

q1=+18мкКл=+18*10⁻⁶Кл

k=9*10⁹Н*м²/Кл²

r=0,9м

----------------------

q2-?

F=k*|q1|*|q2|/r², где:

k-коэффициент пропорциональности;

q1 и q2-заряды;

r-расстояние между зарядами

Отсюда:

q2=F*r²/(k*q1)=0,25*0,9²/(9*10⁹*18*10⁻⁶)=1,25*10⁻⁶=+1,25мкКл

По условию заряды одноименные. После соприкосновения заряды шариков будут равны:

q1=q2=(q1+q2)/2=(18+1,25)/2=9,625мкКл

Cила взаимодействия шариков будет равна:

F=9*10⁹*9,625*10⁻⁶*9,625*10⁻⁶/0,9²=1,03Н