Дві однакові однойменно заряджені кульки, розташовані на відстані 0,9 м одна від одної, взаємодіють

із силою 0,25 Н. Заряд другої кульки дорівнює +18 мкКл. Визначте заряд першої кульки. Обчисліть, якою буде сила електростатичної взаємодії кульок після того, як вони торкнуться одна одної й знову розійдуться на таку саму відстань. Виберіть одну відповідь: a. q1=1,25•10-6Кл; F'≈1Н. b. q1=1,4•10-3Кл; F'≈1Н. c. q1=1,25•106Кл; F'≈2Н.

Ответы на вопрос

Отвечает Шевелёва Ксения.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

q₂ = 18 мкКл = 18·10⁻⁶ Кл

r = 0,9 м

F = 0,25 Н

______________

q₁ - ?

1)

По закону Кулона:

F = k·q₁·q₂ / r²

Отсюда:

q₁ = F·r² / (k·q₂)

q₁ = 0,25·0,9² / (9·10⁹·18·10⁻⁶) ≈ 1,25·10⁻⁶  Кл

2)

После соприкосновения и расхождения на то же расстояние:

q = (q₁+q₂)/2 = (18+1,25) / 2 ≈ 9,6 мкКл

F' = k·q² / r² = 9·10⁹·(9,6·10⁻⁶)² / 0,9² ≈ 1 H

Правильный ответ:  а)