Фізика 10 клас. З поясненням!! Маса графіту у крапці, яку залишив олівець на папері, дорівнює 1,5

мкг. Визначте енергію спокою цього графіту. Який час буде горіти електрична лампа потужністю 15 Вт за рахунок цієї енергії?

Ответы на вопрос

Отвечает Шунулина Алиса.

Ответ:

Объяснение:

Маса графіту у крапці - 1,5 мкг, що дорівнює 1,510^-6 кг.

Щоб визначити енергію спокою цього графіту, використовуємо формулу Е = mc^2, де Е - енергія, m - маса, c - швидкість світла.

Е = (1,510^-6 кг)(310^8 м/с)^2 = 1,35*10^-7 Дж

Щоб визначити, скільки часу може горіти лампа потужністю 15 Вт, використовуємо формулу P = E/t, де P - потужність, E - енергія, t - час.

t = E/P = (1,3510^-7 Дж)/(15 Вт) = 910^-9 с = 9 нс

Таким чином, з енергії спокою графіту можна забезпечити роботу лампи потужністю 15 Вт протягом 9 наносекунд.