ІІ рівень 1. Яке ядро утвориться в результаті а-розпаду ядра 90Th230? 2 Енергія випромінювання,

поглинута тілом, дорівнює 100Дж. Чому дорівнює поглинута доза випромінювання для тіла масою 500г? СРОЧНО ПЖ

Ответы на вопрос

Отвечает Войтюк Полина.

Ответ:

У результаті альфа-розпаду ядра 90Th230 утворюється нове ядро, що складається з 88 протонів та 226 нейтронів. Таке ядро належить до елементу радію (Ra).

Щоб визначити поглинуту дозу випромінювання, необхідно використовувати формулу:

D = E/m

де D - доза випромінювання, E - енергія випромінювання, m - маса тіла.

У нашому випадку:

E = 100 Дж

m = 0,5 кг = 500 г

D = 100 / 0,5 = 200 Дж/кг

Тобто поглинута доза випромінювання для тіла масою 500 г дорівнює 200 Дж/кг.