назустріч одна одній рухаються зі швидкостями відповідно 20см/с і 15 см/с дві кульки. маса першої з

них становить 45 г. якою є маска другої кульки, якщо після зіткнення вони зупинилися​

Ответы на вопрос

Отвечает Умирбекова Аружан.

Ответ:

60 г

Объяснение:

Збереження імпульсу стверджує, що сума імпульсів кульок до зіткнення дорівнює сумі імпульсів після зіткнення. Також, збереження кінетичної енергії буде справедливим у випадку абсолютно упругого зіткнення (як у нашому випадку).

Можна розв'язати цю задачу, використовуючи наступну формулу для імпульсу:

p = m * v

де p - імпульс, m - маса тіла, v - швидкість.

Для першої кульки ми знаємо, що маса становить 45 г, а швидкість дорівнює 20 см/с. Перед зіткненням імпульс цієї кульки буде:

p1 = m1 * v1 = 0.045 кг * 0.2 м/с = 0.009 кг м/с

Для другої кульки ми не знаємо масу, але знаємо її швидкість, яка дорівнює 15 см/с. Перед зіткненням імпульс цієї кульки буде:

p2 = m2 * v2

Після зіткнення, обидві кульки зупинилися. Тому сума імпульсів після зіткнення дорівнює нулю:

p1' + p2' = 0

де p1' і p2' - імпульси першої і другої кульок після зіткнення.

Підставляємо значення p1 і p2 у це рівняння:

p1' + p2' = m1 * (-v1) + m2 * (-v2) = 0

m2 = m1 * v1 / v2

Підставляючи відомі значення, ми отримуємо:

m2 = 0.045 кг * 0.2 м/с / 0.15 м/с = 0.06 кг = 60 г

Отже, маса другої кульки становить 60 г.