Три електричні лампи з’єднані паралельно і мають опори R 1 = 1 Ом, R 2 = R 3 = 2 Ом. Сила струму

через першу лампу дорівнює 0,5 А. Знайдіть загальну силу струму в колі і загальну напругу в колі.

Ответы на вопрос

Отвечает Прелова Виктория.

Відповідь:

Загальна сила струму в колі дорівнює 1 А, а загальна напруга в колі дорівнює 1 В.

Пояснення:

Оскільки лампи з'єднані паралельно, то напруга на кожній лампі однакова, а отже, сила струму через кожну лампу буде різною.

Сила струму через першу лампу дорівнює 0,5 А. Щоб знайти загальну силу струму в колі, треба просумувати сили струму через кожну лампу:

I = I₁ + I₂ + I₃

Оскільки лампи з'єднані паралельно, то напруга на кожній лампі однакова. Тому, щоб знайти загальну напругу в колі, можна взяти напругу на будь-якій з ламп.

За законом Ома струм, що протікає через лампу, пропорційний напрузі на лампі та обернено пропорційний її опору:

I = U/R

Отже, загальна сила струму в колі:

I = I₁ + I₂ + I₃ = 0,5 + (U/R₂) + (U/R₃) = 0,5 + (U/2) + (U/2) = 0,5 + U

Щоб знайти загальну напругу в колі, можна скористатися будь-якою з формул для окремої лампи, наприклад, для другої:

I₂ = U/R₂ => U = I₂ * R₂ = 0,5 * 2 = 1 (В)

Отже, загальна сила струму в колі дорівнює 1 А, а загальна напруга в колі дорівнює 1 В.