Визначте затримуючий потенціал для електронів, які вирвані з поверхні платини світлом з довжиною

хвилі 100 нм? Робота виходу з платини 5,3 еВ.

Ответы на вопрос

Отвечает Симашко Егор.

Ответ:

Затримуючий потенціал (інколи називають інший застарілий термін - "стоповий потенціал") для електронів, вирваних з поверхні платини світлом з довжиною хвилі 100 нм, можна обчислити з використанням рівняння Ейнштейна:

E = h * c / λ - ϕ

де E - енергія електрона, яку необхідно подолати, щоб він вийшов з поверхні металу (в даному випадку платини), h - стала Планка, c - швидкість світла, λ - довжина хвилі світла, яке викликає виходження електрона, і ϕ - робота виходу з поверхні металу.

Підставляючи відповідні значення, отримаємо:

E = (6.626 * 10^-34 Дж∙с) * (2.998 * 10^8 м/c) / (100 * 10^-9 м) - (5.3 еВ * 1.602 * 10^-19 Дж/еВ)

E = 6.63 * 10^-19 Дж - 8.50 * 10^-19 Дж

E = -1.87 * 10^-19 Дж

Так як отриманий результат є від'ємним, то це означає, що електрони не мають достатньої енергії, щоб вийти з поверхні платини під впливом світла з довжиною хвилі 100 нм. Тому затримуючий потенціал для цього випадку дорівнює нулю.

Объяснение:

написав усе у відповіді)