До залізної дротини довжиною 2 м та площею поперечного перерізу 2 мм2 пдвісили залізний циліндр

об'ємом 80 см3 . Визначити абсолютне видовження.

Ответы на вопрос

Отвечает Закалина Ксюшка.

Для визначення абсолютного видовження необхідно знати модуль Юнга для заліза та зміну довжини циліндра.

Модуль Юнга для заліза зазвичай складає близько 2,1 * 10^11 Н/м^2 або 2,1 * 10^11 Па.

Зміна довжини циліндра може бути визначена за допомогою наступної формули:

ΔL = FL / (A * E),

де F - сила, яка діє на циліндр, A - площа поперечного перерізу, E - модуль Юнга для матеріалу, з якого виготовлений циліндр.

Маса циліндра може бути обчислена з відношення об'єму до густина, де густина заліза становить близько 7,9 г/см^3.

m = V * ρ = 80 см^3 * 7,9 г/см^3 = 632 г

Отже, ми маємо:

A = 2 мм^2 = 2 * 10^-6 м^2

E = 2,1 * 10^11 Па

F = m * g = 632 г * 9,8 м/с^2 = 6197,6 Н

ΔL = (6197,6 Н) * (2 м) / ((2 * 10^-6 м^2) * (2,1 * 10^11 Па)) = 0,059 мм або 5,9 * 10^-5 м.

Таким чином, абсолютне видовження циліндра становить близько 0,059 мм або 5,9 * 10^-5 м.

Гарного вам дня!