До котушки, індуктивність якої L = 0,05 Гн та опір R = 15 Ом прикладена змінна напруга з частотою

f = 300 Гц та діючим значенням U = 82 В. Записати законзмінення струму якщо початкова фаза напруги φ = 0, знайти його діюче значення та побудувати векторну діаграму. Перевірити баланс потужностей. Пж все сделайте

Ответы на вопрос

Отвечает Дроздюк Анастасия.

Для знаходження закону змінення струму використаємо закон Ома для змінного струму та закон Фарадея для індуктивності:

U = IR + L(di/dt)

де U - діюче значення напруги, R - опір котушки, L - індуктивність котушки, i - струм в котушці, t - час.

Підставляємо дані та знаходимо di/dt:

di/dt = (U - IR) / L = (82 В - 15 Ом * i) / 0.05 Гн

Тепер можемо інтегрувати вираз щодо часу для знаходження закону змінення струму. Проте цей процес не є простим через наявність індуктивності, яка впливає на фазовий зсув між напругою та струмом. Щоб вирішити цю проблему, використаємо комплексну алгебру.

Можна записати вираз щодо комплексних амплітуд струму та напруги:

I = I_m * exp(jphi_i)

U = U_m * exp(jphi_u)

де I_m та U_m - амплітуди струму та напруги відповідно, phi_i та phi_u - їх фазові кути.