1) До джерела змінного струму з частотою f = 400 Гц підключене коло з паралельно з'єднаними

конденсатором С = 1,65 мкФ та резистором R = 210 Ом. Діюче значення струму в нерозгалуженій частині кола I = 1,1 А. Знайти діюче значення напруги та струмів в конденсаторі та резисторі. Побудувати векторну діаграму. Перевірити баланс потужностей. 2) До паралельно з'єднаних резистора R = 220 Ом, індуктивності L = 0,3 Гн та ємкості C = 1,0 мкФ прикладена напруга u(t)=140 sin 314 t. Знайти струми в елементах кола та повний струм. Визначити кут ф та записати закон змінення повного миттєвого струму. Побудувати векторну діаграму та трикутник провідності. Перевірити баланс потужностей.Даю 50 балов​

Ответы на вопрос

Отвечает Рычагова Валерия.

Ответ:

Знайдемо діюче значення напруги за допомогою формули для діючого значення струму в змінному колі:

I = U / Z, де Z - імпеданс кола.

Знаходимо імпеданс кола:

Z = sqrt(R^2 + Xc^2), де Xc = 1 / (2 * pi * f * C) - є ємнісним опором.

Xc = 1 / (2 * pi * 400 Гц * 1,65 мкФ) ≈ 60,8 Ом

Z = sqrt(210^2 + 60,8^2) ≈ 219,8 Ом

U = I * Z = 1,1 А * 219,8 Ом ≈ 241,8 В

Знайдемо струми в конденсаторі та резисторі за допомогою закону Ома та реактивного опору:

Ic = U / Xc = 241,8 В / 60,8 Ом ≈ 3,97 А

Ir = I = 1,1 А

Побудуємо векторну діаграму, де вектор струму I розташований горизонтально, а вектори струмів в резисторі та конденсаторі - вертикально вниз і вверх відповідно:

|

| Ic

|

-----+----- Ir

|

|

Перевіримо баланс потужностей. Повна потужність у колі складає:

P = U * I = 241,8 В * 1,1 А ≈ 265,98 Вт

Потужність у резисторі:

Pr = Ir^2 * R = 1,1^2 * 210 Ом ≈ 254,1 Вт

Потужність у конденсаторі:

Pc = Ic^2 * Xc = 3,97^2 * 60,8 Ом ≈ 920,7 Вт

Загальна потужність у колі дорівнює сумі потужностей у резисторі та конденсаторі:

Pr + Pc ≈ 254,1 Вт + 920,7 Вт ≈ 1174,8 Вт

Як бачимо, сума потужностей у двох елементах кола більша за повну потужність у колі, отже, потужність у колі не зберігається. Це пов'язано з тим, що конденсатор поглинає енергію на зарядження та розрядження, тому частину енергії, що постачається до кола, не витрачається на корисну роботу.

Знайдемо реактивний опір індуктивності та ємності:

Xl = 2 * pi * f * L = 2 * pi * 400 Гц * 0,3 Гн ≈ 753,98 Ом

Xc = 1 / (2 * pi * f * C) = 1 / (2 * pi * 400 Гц * 1,0 мкФ) ≈ 397,89 Ом

Знайдемо імпеданс кола:

Z = sqrt(R^2 + (Xl - Xc)^2) = sqrt(220^2 + (753,98 Ом - 397,89 Ом)^2) ≈ 882,38 Ом

Знайдемо повний струм:

I = U / Z = 140 В / 882,38 Ом ≈ 0,1586 А

отметь как лучший ответ