Даю 100 баллов!помогите 5. Розрахуйте, на яку висоту підняв кран бетонний блок масою 3,6 т, якщо

виконана ним робота дорівнює 72 кДж. 6. За допомогою важеля будівельник піднімає плиту масою 450 кг, яка закріплена до плеча важеля довжиною 360 см. Яку силу робітник приклав до більшого плеча важеля довжиною 750 см? 7. Яку силу потрібно прикласти до вантажу масою 800 кг, щоб рівномірно його підняти по похилій площині, що має ККД 60%? Висота похилої площини дорівнює 6 м, а довжина 40 м.

Ответы на вопрос

Отвечает Базь Валентин.

Ответ:

Робота, виконана краном, дорівнює добутку сили, яку кран піднімає блок, на відстань, на яку піднімається блок. За умовою, виконана робота дорівнює 72 кДж. Оскільки блок піднімається вертикально, сила, яку кран піднімає блок, дорівнює його вазі. Тоді робота може бути виражена як добуток маси блоку, прискорення вільного падіння та відстані підйому:

W = mgh

де m - маса блоку, g - прискорення вільного падіння, h - висота підйому.

Розв'язуємо рівняння відносно h:

h = W/mg = 72 кДж / (3.6 т * 9.81 м/с²) ≈ 2.05 м

Отже, кран підняв блок на висоту близько 2.05 м.

За законом рівноваги важелів, добуток сили, яку прикладає робітник до більшого плеча важеля, на довжину цього плеча дорівнює добутку сили, яку піднімає важіль, на довжину меншого плеча. Оскільки важіль перебуває у рівновазі, ці добутки дорівнюють одне одному. Тобто:

F_1 * L_1 = F_2 * L_2

де F_1 - сила, яку прикладає робітник до більшого плеча важеля, L_1 - довжина більшого плеча, F_2 - сила, яку піднімає важіль (вага плити), L_2 - довжина меншого плеча.

Розв'язуємо рівняння відносно F_1:

F_1 = (F_2 * L_2) / L_1 = (450 кг * 9.81 м/с² * 360 см) / (750 см) ≈ 2118 Н

Отже, робітник приклав до більшого плеча важеля силу близько 2118 Н.

Для підняття вантажу по похилій площині потрібно прик

Объяснение:

Отвечает Никитичева Эмилия.

5. Для розрахунку висоти підняття краном бетонного блоку необхідно використовувати формулу:

W = F × d,

де W - виконана робота, F - сила, необхідна для підняття блоку, а d - висота підняття.

Сила F може бути визначена за формулою:

F = m × g,

де m - маса блоку, а g - прискорення вільного падіння, приблизно дорівнює 9,8 м/с².

Таким чином, маємо:

F = m × g = 3,6 т × 9,8 м/с² ≈ 35,28 кН.

Підставляючи значення сили і виконаної роботи в першу формулу, отримаємо:

W = F × d,

72 кДж = 35,28 кН × d,

звідки

d = 72 кДж / 35,28 кН ≈ 2,04 м.

Отже, кран підняв бетонний блок на висоту приблизно 2,04 метра.

6. За законом рівноваги важеля, сила, яку прикладає робітник, повинна дорівнювати силі опору, яка підтримує плиту. Опір визначається масою плити і силою тяжіння, яка діє на неї:

Опір = маса × прискорення вільного падіння = 450 кг × 9,8 м/с² = 4410 Н

Плече важеля - це відстань від осі обертання (точки опори) до точки застосування сили. В цьому випадку, ми можемо скористатися співвідношенням:

сила × більше плече = опір × менше плече

де менше плече - довжина плеча від точки опори до плити, тобто 360 см = 3.6 м.

Замінюючи відомі значення, ми маємо:

сила × 750 см = 4410 Н × 360 см

сила = (4410 Н × 360 см) / 750 см

сила = 21168 Н

Отже, робітник повинен прикласти силу 21168 Н до більшого плеча важеля довжиною 750 см, щоб підняти плиту масою 450 кг.