Дам 100 баллов!помогите пожалуйста 1.За допомогою важеля будівельник піднімає плиту масою 450 кг,

яка закріплена до плеча важеля довжиною 360 см. Яку силу робітник приклав до більшого плеча важеля довжиною 750 см?

Ответы на вопрос

Отвечает Ахметгареева Ирина.

Ответ:

Можна використати принцип рівноваги важеля, згідно з яким моменти сил, які діють на важіль, повинні бути збалансовані.

Момент сили на більшому плечі важеля M1 = F1 * L1, де F1 - сила, яку робітник прикладає до більшого плеча важеля, L1 - довжина більшого плеча.

Момент сили на меншому плечі важеля M2 = F2 * L2, де F2 - сила, з якою важіль піднімає платформу, L2 - довжина меншого плеча.

Оскільки важіль перебуває в рівновазі, то M1 = M2, або F1 * L1 = F2 * L2.

Підставляємо відомі значення: F2 = m * g, де m - маса платформи, g - прискорення вільного падіння (9,8 м/с²).

Отримуємо: F1 * L1 = (m * g) * L2

Розв'язуємо відносно F1: F1 = (m * g * L2) / L1

Підставляємо значення: m = 450 кг, g = 9,8 м/с², L1 = 750 см = 7,5 м, L2 = 360 см = 3,6 м.

Отримуємо: F1 = (450 кг * 9,8 м/с² * 3,6 м) / 7,5 м = 1941,6 Н (ньютон).

Таким чином, робітник прикладає до більшого плеча важеля силу близько 1941,6 Н