Срочно! Збірна лінза з оптичною силою 5 дптр створює чітке зображення предмета на екрані, що

знаходиться на відстані 60 см від лінзи. Знайти відстань між предметом і його зображенням

Ответы на вопрос

Отвечает Баканин Тимофей.

Ответ:

За формулою тонкої лінзи, 1/f = 1/do + 1/di, де f - фокусна відстань лінзи, do - відстань від предмета до лінзи, а di - відстань від лінзи до зображення.

Знаючи оптичну силу лінзи, можна знайти фокусну відстань f за формулою f = 1/D, де D - оптична сила лінзи в діоптріях. У нашому випадку, D = 5 дптр, тому f = 1/5 м = 0.2 м.

Знаючи фокусну відстань f і відстань до екрану di = 60 см = 0.6 м, можемо знайти відстань до лінзи do за формулою 1/f = 1/do + 1/di, або do = 1/(1/f - 1/di) = 0.24 м.

Таким чином, відстань між предметом і його зображенням дорівнює відстані до лінзи, тобто do = 0.24 м = 24 см.