3. 2 кулі масами 2 кг і 5 кг рухаються назустріч з швидкостями 4 м/с і 6 м/с відповідно. З якою

швидкістю і в якому напрямку будуть рухатися ці кулі після непружного зіткнення?​

Ответы на вопрос

Отвечает Юдин Андрей.

Для визначення швидкості та напрямку руху куль після непружного зіткнення можемо використовувати закон збереження імпульсу. Згідно з цим законом, сума імпульсів системи до зіткнення повинна бути рівна сумі імпульсів після зіткнення.

У нашому випадку, сума імпульсів до зіткнення дорівнює сумі мас імпульсів куль:

(маса1 * швидкість1) + (маса2 * швидкість2) = (маса1 + маса2) * швидкість

Де маса1 та маса2 - маси першої і другої куль відповідно, швидкість1 та швидкість2 - їх швидкості до зіткнення, а швидкість - шукана швидкість після зіткнення.

Підставимо відомі значення в цю формулу:

(2 кг * 4 м/с) + (5 кг * 6 м/с) = (2 кг + 5 кг) * швидкість

8 кгм/с + 30 кгм/с = 7 кг * швидкість

38 кг*м/с = 7 кг * швидкість

Щоб знайти швидкість, поділимо обидві частини рівняння на 7 кг:

(38 кг*м/с) / 7 кг = швидкість

5,43 м/с ≈ швидкість

Отже, після непружного зіткнення кулі будуть рухатися зі швидкістю 5,43 м/с в напрямку, спільному для обох куль.