Для сріблення годинника з площею поверхні 15 см² струм силою 100 мА пропускали крізь розчин солі

Аргентуму протягом 4 год. Визнач товщину шару срібла на поверхні годинника. Електрохімічний еквівалент срібла дорівнює 1,12 мг/ Кл , а густина — 10 500 кг /м3 . ДАЮ 50 БАЛІВ! ДОПОМОЖІТЬ!​

Ответы на вопрос

Отвечает Медникова Виктория.

Ответ:

E = I * t * U = 0.1 * 4 * U = 0.4U Кл

m = I * t * M / (z * F) = 0.1 * 4 * 107.87 / (1 * 96485) = 0.004713 г

d = m / (A * p) = 0.004713 / (0.0015

Объяснение:

Для визначення товщини шару срібла на поверхні годинника необхідно використовувати закон Фарадея, який описує зв'язок між кількістю електролізованого металу та кількістю електричної енергії, що проходить через електроліт протягом електролізу.

Кількість електричної енергії, що проходить через розчин протягом часу t, можна обчислити за формулою:

E = I * t * U,

де I - сила струму, t - час електролізу, U - напруга, яка розвивається на електродах.

Для розчину солі Аргентуму, електрохімічний еквівалент срібла складає 1,12 мг/Кл, що означає, що для виділення 1 моль срібла потрібно 1,12 Кл електричної енергії. Також, молярна маса срібла складає 107,87 г/моль.

Отже, кількість срібла, що виділяється на електроді під час електролізу, можна обчислити за формулою:

m = I * t * M / (z * F),

де M - молярна маса срібла, z - кількість електронів, що передається при одному електрохімічному процесі (для срібла z=1), F - фарад, який дорівнює 96485 Кл/моль.

Товщина шару срібла на поверхні годинника можна обчислити з використанням формули:

d = m / (A * p),

де A - площа поверхні, на яку відкладається метал, p - густина металу.

Підставляємо дані у формули:

E = I * t * U = 0.1 * 4 * U = 0.4U Кл

m = I * t * M / (z * F) = 0.1 * 4 * 107.87 / (1 * 96485) = 0.004713 г

d = m / (A * p) = 0.004713 / (0.0015