Зробіть хоч одну задачу будь ласка 1. тіло вільно падає на землю з висоти 20 м. Визначте на якій

висоті кінетична енергія цього тіла в 4 рази менша від його кінетичної енергії перед падінням на землю. Опір повітря не враховуйте 2. космонавт у відкритому космосі нерухомий відносно космічної станції відкинув від себе інструмент масою 7 кг. Порівняйте кінетичні енергії двох тіл у системі відліку, повязаній із космічною станцією, якщо маса космонавта у скафандрі становить 70 кг. 3. два тіла масами 3 і 5 кг, які рухались назустріч одне одному зі швидкостями 4 м\с, зазнали абсолютного непружного зіткнення. Визначте скільки механічної енергії перейшло у внутрішню 4. кулька, що летіла зі швидкістю 20 м/с, після лобового пружного зіткнення з нерухомим кубом продовжила рухатись в тому самому напрямку зі швидкістю 10 м/с. Визначте у скільки разів маса кульки більша за масу куба

Ответы на вопрос

Отвечает Лысенко Раиса.

1) H=20 м   максимальная кинетическая энергия E-m*g*H   Δh=H/4    h=H-Δh=20-20/4=15 м   (нашли разность потенциальных энергий)
===
2) Кинетические энергии E1 - космонавт Е2 - инструмент p1=p2 (импульсы равны) v1/v2=m2/m1 E1/E2=m1*v1^2/(m2*v2^2)=(70/7)*(7/70)^2=1/10===3) m1=3 m2=5 v1=4 м/с (m2-m1)*v1=(m1+m2)*v v=(m2-m1)/(m1+m2)=
=(5-3)/(5+3)=0.25 м/с
Тепловые потери равны алгебраической сумме кинетической энергии после удара и кинетической энергии каждого тела до удара
Q=(m1+m2)*v^2/2 - (m1+m2)*v1^2/2=(m1+m2)*(v^2-v1^2)/2=(3+5)*(0.25^2-4^2)/2=-63.75 Дж
===4) v1=20 v2=10 m1*v1=m1*v2+m2*v v=(m1/m2)*(v1-v2) m1*v1^2/2=m1*v2^2/2+m2*v^2/2 m1/m2=(v1^2-v2^2)/(v1-v2)^2=300/100=3
==============================