Помогите пожалуйста,,,, срочнооо,,, №1. Тіло кидають вгору із швидкістю 10 м/с. На якій висоті

кінетична енергія 3 рази більша потенціальної? №2. Тіло масою 150 г кинули вертикально вгору зі швидкістю 5 м/с. На якій висоті його кінетична енергія буде дорівнює 1/3 потенціальної енергії?

Ответы на вопрос

Отвечает Рысева Ксения.

О

Объяснение:

№1. Тіло кидають вгору із початковою швидкістю 10 м/с. На якій висоті кінетична енергія три рази більша потенціальної?

За законом збереження енергії, сума кінетичної та потенціальної енергії тіла залишається постійною, тобто:

mgh + (1/2)mv^2 = const

де m - маса тіла, g - прискорення вільного падіння, h - висота над поверхнею Землі, v - швидкість тіла.

У даному випадку потенціальна енергія дорівнює mgh, а кінетична - (1/2)mv^2.

Таким чином, використовуючи вищенаведену формулу і замінюючи відповідні значення, маємо:

mgh + (1/2)mv^2 = 3mgh

Після спрощення виразу отримуємо:

h = 5/2 * (v^2/g)

Отже, на висоті h = 25 м кінетична енергія буде три рази більша потенціальної, якщо тіло кинуто вгору із швидкістю 10 м/с.

№2. Тіло масою 150 г кинули вертикально вгору зі швидкістю 5 м/с. На якій висоті його кінетична енергія буде дорівнює 1/3 потенціальної енергії?

Знову застосуємо закон збереження енергії:

mgh + (1/2)mv^2 = const

У даному випадку потенціальна енергія дорівнює mgh, а кінетична - (1/2)mv^2.

За умовою задачі кінетична енергія дорівнює 1/3 потенціальної, тобто:

(1/2)mv^2 = (1/3)mgh

Після спрощення отримаємо:

h = 3v^2/2g

Отже, на висоті h = 3,1 м кінетична енергія тіла буде дорівнювати 1