Задача 3. В електричному ланцюзі використовують 3 лампи з опорами 5.0м, 100м та 15 см відповідно.

Яка сила струму протікає в ланцюзі, якщо до нього прикласти напругу 220 B?

Ответы на вопрос

Отвечает Козлова Алина.
Для розв'язання цієї задачі необхідно використовувати закон Ома: I = V/R, де I - сила струму, V - напруга в ланцюзі, а R - загальний опір ланцюга.

Загальний опір ланцюга можна знайти, склавши опори кожної лампи. Оскільки опори дані у трьох різних одиницях вимірювання, їх потрібно перевести до однієї одиниці - омів.

Опір першої лампи дорівнює 5.0 мОм, опір другої лампи - 100 мОм, а опір третьої лампи - 0.15 Ом. Переведемо міліоми в оми:

- 5.0 мОм = 0.005 Ом
- 100 мОм = 0.1 Ом

Тепер можемо знайти загальний опір ланцюга:

R = 0.005 Ом + 0.1 Ом + 0.15 Ом = 0.255 Ом

Замінюємо значення R та V у формулі Ома та отримуємо:

I = V/R = 220 В / 0.255 Ом = 862.7 Або 0.863 А (заокруглено до тисячних).

Таким чином, сила струму в ланцюзі при напрузі 220 В дорівнює 0.863 А.