СРОЧНО!! ДАМ 100 БАЛЛОВ!! Знайти прискорення ракети на початку її руху, якщо при вертикальному

старті її, масою 40 т, за 0,2 с вилітає 180 кг продуктів згоряння зі швидкістю 1400 м/с.

Ответы на вопрос

Отвечает Салмин Илья.

Ответ:

прискорення ракети на початку її руху дорівнює 3,15 м/c².

Объяснение:

Момент сили на продукти згоряння можна обчислити за формулою:

FΔt = Δ(mv)

де F - сила, що діє на продукти згоряння

Δt - час, протягом якого діє сила

Δ(mv) - зміна кількості руху продуктів згоряння

FΔt = Δ(mv)

F * 0.2 = 180 кг * 1400 м/с

F = 126000 Н

Так як сила, що діє на ракету, протилежна за напрямком до сили на продукти згоряння, то:

F = ma

де m - маса ракети, а - прискорення

a = F/m = 126000 Н / (40 т * 1000 кг/т) = 3.15 м/c