СРОЧНО ПОМОГИТЕ ДАЮ 50 БАЛОВ яка була маса азоту n2, якщо при зміни температури на 270к його

внутрішня енергія змінилась на 112.2 кдж

Ответы на вопрос

Отвечает Стенина Алина.

Ответ: 82.3 г.

Объяснение: Для розв'язання цього завдання потрібно знати величину теплоємності кристалічного азоту при сталому об'ємі і при сталому тиску:

C_v = 20.8 Дж/(моль*К)

Для знаходження маси азоту, потрібно використати формулу:
ΔU = n*C_v*ΔТ
де
ΔU - зміна внутрішньої енергії, n - кількість речовини (моль), ΔТ - зміна температури.

Перетворимо величини ΔU і C_v з Дж на кДж і підставимо в формулу:
112.2 кДж = n * 20.8 Дж/(моль*К) * 270 К * 0.001 кДж/Дж
Розв'язавши рівняння відносно n, отримаємо:
n = 2.94 моль
Тепер можна визначити масу азоту за формулою:
m = n * M,
де M - молярна маса азоту (28 г/моль):
m = 2.94 моль * 28 г/моль = 82.3 г
Таким чином, маса азоту дорівнює 82.3 г.