7.Рухаючись рівноприскорено під дією сили 20Н протягом 5с тіло розігналося від 20 м/с до 30 м/с.

Яка маса тіла? Рівень D 8.Тіло вільно падає з висоти 80м. Який шлях воно проходить за останню секунду падіння? Опором повітря знехтувати. ДАЮ 62 Б

Ответы на вопрос

Отвечает Копанева Дарья.

Ответ:

Рівень D

Розв'язок:

7. Використовуючи формулу рівноприскореного руху:

v = v0 + at

де v0 - початкова швидкість (20 м/с); v - кінцева швидкість (30 м/с); a - прискорення, яке можна знайти з формули:

a = F/m, де F - сила (20 Н), m - маса тіла (шукаємо).

Після підстановки в формули отримаємо:

30 = 20 + (20/m) * 5

10 = (20/m) * 5

m = 20/2 = 10 кг.

Отже, маса тіла - 10 кг.

8. Використовуючи формули вільного падіння: h = 1/2gt^2 (де h - висота, g - прискорення вільного падіння, t - час падіння) s = gt^2/2 (де s - шлях, пройдений тілом за час t) Знаємо, що h = 80 м. В останню секунду падіння (тобто за час t = 1 с) тіло проходить шлях: s = g * 1^2/2 = 5 * 1^2/2 = 2.5 м.

Отже, тіло за останню секунду падіння проходить шлях 2.5 м.