Вагон масою 16 т, що рухався зі швидкістю 2,4 м/с, стикається з нерухомим вагоном так, що

спрацьовує механізм зчеплення. Якою буде швидкість зʼєднаних механізмів

Ответы на вопрос

Отвечает Охремчук Андрей.

Ответ:

За умовою задачі, у нас є два вагони: один масою 16 т і рухається зі швидкістю 2,4 м/с, а інший є нерухомим. Після зіткнення вагонів спрацьовує механізм зчеплення, і вагони з'єднуються.

Щоб знайти швидкість з'єднаних вагонів, ми можемо скористатися законом збереження імпульсу. Закон стверджує, що сума імпульсів системи тіл залишається незмінною під час взаємодії цих тіл.

Імпульс можна обчислити, помноживши масу на швидкість. Таким чином, ми можемо записати:

16 т * 2,4 м/с = маса з'єднаних вагонів * швидкість з'єднаних вагонів

Щоб знайти швидкість з'єднаних вагонів, ми можемо розв'язати це рівняння. Перш ніж розв'язувати, ми можемо перевести масу першого вагона в кілограми:

16 т = 16000 кг

Після підстановки значень, ми отримаємо:

16000 кг * 2,4 м/с = маса з'єднаних вагонів * швидкість з'єднаних вагонів

38400 кг * м/с = маса з'єднаних вагонів * швидкість з'єднаних вагонів

Ми можемо поділити обидві частини рівняння на масу з'єднаних вагонів:

швидкість з'єднаних вагонів = 38400 кг * м/с / маса з'єднаних вагонів

Отже, ми повинні знайти масу з'єднаних вагонів, щоб знайти швидкість з'єднаних вагонів. Оскільки механізм зчеплення з'єднує вагони, маса з'єднаних вагонів буде сумою мас обох вагонів:

маса з'єднаних вагонів = 16 т + 0 т = 16000 кг

Підставимо це значення в наше рівняння:

швидкість з'єднаних вагонів = 38400 кг * м/с / 16000 кг

швидкість з'єднаних вагонів = 2,4 м/с

Отже, швидкість з'єднаних вагонів дорівнює 2,4 м/с.