Задача №6. Річкова баржа на рівні ватерлінії має площу горизонтального перерізу 2000 м². На скільки

збільшиться осадка баржи, як що на борт буде приблизно вантаж 20т? І напишіть ще "Дано:"​

Ответы на вопрос

Отвечает Черняков Павел.

Дано:
S=2000м2

m=20т=20000кг

Осадка баржі залежить від її водотоннажності, яка в свою чергу залежить від її глибини занурення. Чим більша глибина занурення баржі, тим більший вантаж вона може витримати. За формулою Архімеда, вага зануреного об'єму рідини дорівнює силі плавання. Тому для визначення збільшення осадки баржі, необхідно визначити збільшення її глибини занурення.

За законом Архімеда, сила плавання, яку виконує баржа, дорівнює вазі води, яку вона витісняє. Це можна визначити за формулою: Fпл = ρ * g * V, де Fпл - сила плавання, ρ - густина води, g - прискорення вільного падіння, V - об'єм води, який витісняє баржа.

За умови, що на борту баржі буде вантаж вагою 20 тонн, збільшення об'єму, який витісняє баржа, можна обчислити, використовуючи формулу: V = m / ρ, де m - маса вантажу, ρ - густина води.

Густина води дорівнює 1000 кг/м³. Об'єм води, який витісняє баржа з вантажем, дорівнюватиме: V = m / ρ = 20000 кг / (1000 кг/м³) = 20 м³.

Збільшення глибини занурення баржі можна визначити за формулою: Δh = V / S, де Δh - збільшення глибини занурення, S - площа горизонтального перерізу баржі.

Δh = V / S = 20 м³ / 2000 м² = 0,01 м = 1 см.

Отже, при додаванні вантажу масою 20 тонн на борт баржі, її осадка збільшиться на 1 см.

Отвечает Алифанова Анастасия.

Ответ:

Отже, приблизно на 1 см збільшиться осадка баржі при додаванні вант

Объяснение:

Для розв'язання цього завдання нам необхідно врахувати вплив вантажу на водоносність баржі, а саме, знайти зміну об'єму баржі, яка призведе до збільшення осадки.

За законом Архімеда, сила виштовхування, що діє на тіло, занурене у рідину, дорівнює вазі рідини, яка виштовхується тілом. Отже, відношення ваги тіла до щільності рідини визначає об'єм тіла, який занурюється у рідину.

Для розрахунку зміни об'єму баржі необхідно знайти вагу вантажу та об'єм води, який займає цей вантаж:

Вага вантажу: 20 тонн = 20000 кг.

Об'єм води, який займає цей вантаж: 20000 кг / 1000 кг/м³ = 20 м³.

Далі потрібно врахувати, що збільшення осадки баржі залежить від зміни об'єму, який відповідає вантажу. Тоді збільшення осадки можна знайти за формулою:

Δh = V / S

де:

Δh - збільшення осадки

V - зміна об'єму

S - площа горизонтального перерізу баржі

Зміну об'єму можна знайти за законом Архімеда, який говорить про те, що тіло занурене в рідину виштовхує об'єм рідини, рівний вагу тіла. Тоді зміна об'єму дорівнюватиме об'єму води, яку займає вантаж:

V = 20 м³

Підставляємо знайдені значення в формулу для збільшення осадки:

Δh = V / S = 20 м³ / 2000 м² = 0.01 м = 1 см