В електрочайнику потужністю 2 кВт за 5 хв, можна нагріти 1.5 кг води від 20 С до 100 с. Визначте

ККД чайника, якщо він живиться від мережі напругою 220В​

Ответы на вопрос

Отвечает Досан Асылбек.

Ответ:

Объяснение:

Щоб визначити ККД електрочайника, спочатку треба знайти кількість енергії, яку він витратив на нагрів води за допомогою формули:

Q = m * c * ΔT,

де Q - кількість енергії, необхідна для нагріву 1,5 кг води (м), c - специфічна теплоємність води (4,18 Дж / (градус Цельсія)), ΔT - різниця в температурі (100 - 20 = 80 градусів Цельсія).

Q = 1500 г * 4,18 Дж / (градус Цельсія) * 80 градусів Цельсія = 502800 Дж.

Потужність електрочайника - 2 кВт, тобто за 5 хв він використовує енергію:

W = P * t = 2 кВт * 5 хв * 60 с / 1 хв = 600 кДж.

Тепер можемо визначити ККД електрочайника за формулою:

η = Q / W = 502800 Дж / 600000 Дж = 0,838 або 83,8%.

Отже, ККД електрочайника дорівнює близько 83,8%.