Дві пластилінові кульки масами m1= 40 г та m2= 60 г, які рухаються гладкою горизонтальною поверхнею

зі швидкостями v01= 0,3 м/с і v02= 0,4 м/с назустріч одна до одної, після зіткнення злипаються й рухаються далі, як одне ціле. Визначити швидкість v утвореного складеного тіла.

Ответы на вопрос

Отвечает Адик Дмитрий.

Ответ:

3,6 м/с.

Объяснение:

Перед зіткненням кульки рухаються назустріч одна одній, тому їх рух можна розглядати як позитивний і негативний з точки зору вибору координатної вісі. За збереження кількості руху у системі, можна записати:

m1v01 + m2v02 = (m1 + m2)v

де v - швидкість утвореного складеного тіла.

Після злипання кульок, їх маси з'єднуються, тому:

m1 + m2 = 40 г + 60 г = 100 г = 0,1 кг

Підставляючи це значення у рівняння збереження кількості руху, отримуємо:

(40 г) (0,3 м/с) + (60 г) (0,4 м/с) = (0,1 кг) v

12 + 24 = 10v

36 = 10v

v = 3,6 м/с

Отже, швидкість утвореного складеного тіла дорівнює 3,6 м/с.