ДАЮ ВСІ БАЛИ І ОЦІНЮЮ! Азот масою 0,3 кг за температури 280 К чинить тиск на стінки посудини

8,31ꞏ104 Па. Чому дорівнює об'єм газу? Молярна маса азоту 0,028 кг/моль. Напишіть з умовою і розв'зком будь ласка

Ответы на вопрос

Отвечает Гринченко Екатерина.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m = 0,3 кг

T = 280 К

P = 8,31 * 10⁴ Па

M = 0,028 кг/моль

Найти: V(газу) - ?

З рівняння  Менделеєва - Клапейрона:

рV = (m/M) * RT => V= (mRT)/М * р

де R  = 8,31 Дж/(моль*К) - універсальна газова стала

V(газу) = (0,3 * 8,31 * 280)/ 0,028 * 8,31 * 10⁴ = 698,04/0,2326 * 10⁴

= 698,04/2326 = 0,3 м³