Яку силу треба прикласти для підняття вагонетки масою 500 кг, по похилій площині з кутом нахилу 60

градусів, якщо коефіцієнт тертя 0,04.​

Ответы на вопрос

Отвечает Шварёва Варвара.

Ответ:

На вагонетку діють сила тертя, тяжіння й тяги. Запишемо основне рівняння динаміки  у векторній формі

Fт + Fo + mg = 0

Переходячи до проекцій

Fт - Fo - mgsinα = 0

Fт = Fo + mgsinα

Оскільки Fo = μmg, тоді

Fт = μmg + mgsinα = mg(μ+sinα)

Fт = 10 *500(0,04+(√3/2) ≈4530 Н ≈ 4,53 кН

Отвечает Оразхан Айсулу.

Ответ: 2673,2Н

Объяснение:

Дано:

m=500

α=60°

μ=0,04

-------------

Fт-?

Согласно второго закона Ньютона:

N+Fт+Fтр+mg=0

Проекция сил на ось х имеет следующий вид:

Fт-Fтр-mgsinα=0

Проекция сил на ось х имеет следующий вид:

N-mgcosα=0

Fт=Fтр+mgsinα

Fтр=μN=μmgcosα

Fтр=μN=μmgcosα

Fт=μmgcosα+mgsinα=mg(μcosα+sinα)=500*10*(0,04*соs60°+sin60°)=4430,1Н