100 балів ТЕРМІНОВО!!! Яка швидкість поширення електромагнітної хвилі в повітрі, якщо довжина

хвилі у вакуумі дорівнює 500 нм, а в повітрі 480 нм? Частота коливань механічної хвилі дорівнює 10 Гц, а довжина хвилі – 1 м. Яка швидкість поширення хвилі? (порахувала, вийшло 10 м/с, але хочу перевірити чи правильно)

Ответы на вопрос

Отвечает Похвалин Артем.

Ответ:

Объяснение:

Задача 1

Какова скорость распространения электромагнитной волны в воздухе, если длина волны в вакууме равна 500 нм, а в воздухе 480 нм?

Задача 2

Частота колебаний механической волны равна 10 Гц, а длина волны – 1 м. Какова скорость распространения волны?

Задача 1

Дано:

λ₁ = 500 нм = 500·10⁻⁹ м

c = 3·10⁸ м/с - скорость света в вакууме

λ₂ = 480 нм = 480·10⁻⁹ м

________________

V₂ - ?

1)

Частота света:

ν = с / λ₁ = 3·10⁸ / (500·10⁻⁹) = 6·10¹⁴ Гц

2)

Скорость волны в воздухе:

V₂ = λ₂·ν = 480·10⁻⁹·6·10¹⁴ = 2,9·10⁸ м/с

Задача 2

Дано:

ν = 10 Гц

λ = 1 м

__________

V - ?

V = λ·ν = 1·10 = 10 м/с