9. Скільки метрiв нiкелiнового проводу перерізом 0,1 мм2 знадобиться для виготовлення реостата

опором 180 Ом, якщо питомий електричний опір нiкелiну 0,4 0м.мм2/м? а) 18 см в) 45 см Б)0,18 м г) 45 м ліхтаря за 30 секунд​

Ответы на вопрос

Отвечает Назаров Олег.

Ответ:

Для розв'язання цієї задачі, спочатку визначимо опір реостата. Опір реостата визначається за формулою:

R = (ρ * L) / A,

де R - опір реостата, ρ - питомий опір нікеліну, L - довжина проводу, A - площа перерізу проводу.

Ми знаємо опір реостата (R = 180 Ом) і питомий опір нікеліну (ρ = 0,4 Ом*мм^2/м), а потрібно знайти довжину проводу (L), використовуючи площу перерізу проводу (A = 0,1 мм^2).

Запишемо формулу опору реостата відносно довжини проводу:

R = (ρ * L) / A.

Підставимо відомі значення:

180 = (0,4 * L) / 0,1.

Тепер розв'яжемо це рівняння відносно L:

L = (180 * 0,1) / 0,4 = 45 м.

Отже, для виготовлення реостата з опором 180 Ом із нікелінового проводу перерізом 0,1 мм^2 знадобиться 45 метрів проводу.

Відповідь: г) 45 м.