Два пешехода тренируются на кольцевой беговой дорожке небольшого стадиона. Оба делают одинаковое

количество шагов за одно и то же время. Первый пешеход делает шаги длиной 0,7 м, а второй – всего 0,5 м. Пешеходы начинают движение из одной точки дорожки одновременно в одном направлении. К моменту их первой встречи второй пешеход прошёл 1 км. 9. Какова длина беговой дорожки стадиона? Ответ выразите в м, округлите до целого числа. 10. Какие расстояния пройдут пешеходы от места старта до места их первой встречи, если они будут идти в противоположных направлениях? Ответы выразите в м, округлите до целых чисел. 11. На сколько километров первый пешеход опередит второго в спортивной ходьбе на 20 км, если оба будут поддерживать один и тот же темп на протяжении всей дистанции? Ответ округлите до десятых долей. 12. Сколько шагов в секунду должен делать первый пешеход, если он хочет достичь мирового рекорда японца Юсукэ Судзуки – 20 км за 1 час 16 минут 36 секунд? Ответ округлите до целого числа.

Ответы на вопрос

Отвечает Киселёв Андрей.

Відповідь:

Для знаходження довжини бегової доріжки, спочатку знайдемо, який відстань проходить один з пешеходів до моменту їхньої першої зустрічі. Відомо, що другий пешеход пройшов 1 км. Обидва пешеходи рухаються одночасно, і швидкість першого вдвічі більша, оскільки він робить кроки довжиною 0,7 м, в той час як другий робить кроки лише 0,5 м. Отже, перший пешеход пройде 1 км, роблячи 1-метрові кроки, тобто йому потрібно зробити 1000 кроків, а другий пешеход робить 0,5-метрові кроки, тому йому потрібно зробити 2000 кроків.

Довжина бегової доріжки = сума відстаней, пройдених обома пешеходами = 1000 м + 2000 м = 3000 м.

Щоб знайти відстані, які пройшли пешеходи в протилежних напрямках, можна використовувати те саме поняття відстаней, як і в запитанні 9. Перший пешеход пройде 1000 м, а другий - також 1000 м, оскільки їх рухаються одночасно.

Щоб знайти, на скільки кілометрів перший пешеход опередить другого в спортивній ходьбі на 20 км, розглянемо, яка різниця у відстанях, яку вони пройдуть в однаковий час. Оскільки вони підтримують однаковий темп, ця різниця буде дорівнювати 20 км (різниця у відстанях). Отже, перший пешеход опередить другого на 20 км.

Для знаходження кількості шагів, які перший пешеход повинен зробити, щоб досягти рекорду, спершу перетворимо час у секунди:

1 година = 60 хвилин

1 хвилина = 60 секунд

Отже, загальна кількість секунд:

1 година = 60 хвилин * 60 секунд = 3600 секунд

Тепер обчислимо загальну кількість секунд у 1 годину 16 хвилин 36 секунд:

1 година = 3600 секунд

16 хвилин = 16 х 60 секунд = 960 секунд

36 секунд

Загальна кількість секунд = 3600 + 960 + 36 = 4596 секунд

Зараз знайдемо швидкість, з якою перший пешеход повинен іти, щоб встановити рекорд:

Відстань (20 км) / Час (4596 секунд) = Швидкість в м/с

Тепер, щоб знайти кількість шагів, перетворимо швидкість на швидкість кроку. Перший пешеход повинен зробити крок довжиною 0,7 м (як у питанні 9). Таким чином, він повинен робити:

Швидкість (в м/с) / Довжина кроку (в м) = Кількість кроків в секунду

Швидкість (в м/с) = 20000 м (20 км) / 4596 секунд = 4,35 м/с

Кількість кроків в секунду = 4,35 м/с / 0,7 м/крок = 6,21 кроки в секунду

Отже, перший пешеход повинен робити приблизно 6 шагів в секунду, щоб досягти мирового рекорду.

Пояснення: