СРОЧНО У посудину з водою, температура якої 10°С кинули залiзне тіло масою 250 гр.при температурі

90°С.Після встановлення теплової рiвноваги, температура води i тiла стала 25°С. Визначити масу води в посудині. ​

Ответы на вопрос

Отвечает Волков Михаил.

Відповідь:

маса води в посудині приблизно дорівнює 259.3 грамам

Пояснення:

Теплова енергія, яка втрачена залізним тілом, буде рівна тепловій енергії, отриманій водою.

Для заліза:

Q₁ = m₁ * c₁ * ΔT₁

Для води:

Q₂ = m₂ * c₂ * ΔT₂

Де:

m₁ = 250 г - маса заліза.

m₂ - маса води, яку ми шукаємо.

c₁ - теплоємність заліза, яка становить близько 0.45 Дж/(г·°С).

c₂ - теплоємність води, яка становить 4.18 Дж/(г·°С).

ΔT₁ = 25°С - 90°С = -65°С (зниження температури заліза).

ΔT₂ = 25°С - 10°С = 15°С (збільшення температури води).

При встановленні теплової рівноваги:

Q₁ = Q₂

m₁ * c₁ * ΔT₁ = m₂ * c₂ * ΔT₂

Підставляючи значення:

250 г * 0.45 Дж/(г·°С) * (-65°С) = m₂ * 4.18 Дж/(г·°С) * 15°С

Розв'язуючи рівняння відносно m₂, отримаємо:

-7425 Дж = m₂ * 62.7 Дж/г

m₂ = -7425 Дж / 62.7 Дж/г

m₂ ≈ -118.5 г

Очевидно, що маса не може бути від'ємною. Моя помилка була в тому, що я не врахував від'ємний знак при зниженні температури заліза. Правильне рівняння має бути:

250 г * 0.45 Дж/(г·°С) * 65°С = m₂ * 4.18 Дж/(г·°С) * 15°С

m₂ = 16250 Дж / 62.7 Дж/г

m₂ ≈ 259.3 г

Отже, маса води в посудині приблизно дорівнює 259.3 грамам.