3. Какую растягивающую силу надо приложить к стальной прово- локе длиной 3,6 м и площадью

поперечного сечения 10 м² для удлинения ее на 2 мм? 0 5 мм? 18.10.2​

Ответы на вопрос

Отвечает Нурбек Нурлыбек.

Для розрахунку растягуючої сили, необхідно використовувати закон Гука:

F = k * ΔL

Спершу розрахуємо коефіцієнт жорсткості k:

k = A * E / L

де:

- A - площа поперечного перерізу проволоки (10 мм² = 0.00001 м²).

- E - модуль Юнга для сталі (приблизно 2,10 * 10^11 Па).

- L - початкова довжина проволоки (3.6 м).

Після цього можна розрахувати растягуючу силу для обох варіантів удлинення:

1. Для удлинення на 2 мм (0.002 м):

ΔL1 = 0.002 м

F1 = (0.00001 м² * 2.1 * 10^11 Па) / 3.6 м * 0.002 м = 1225 Н (ньютони).

2. Для удлинення на 0.5 мм (0.0005 м):

ΔL2 = 0.0005 м

F2 = (0.00001 м² * 2.1 * 10^11 Па) / 3.6 м * 0.0005 м = 30.625 Н (ньютони).

Отже, необхідно прикласти растягуючу силу приблизно 1225 Н для удлинення проволоки на 2 мм і приблизно 30.625 Н для удлинення на 0.5 мм.