Коливальний контур створює в повітрі електромагнітні хвилі довжиною 250м. Яка ємність ввімкнена в

контур, якщо його індуктивність 0,35мГ. даю 40 балів!!!​

Ответы на вопрос

Отвечает Гогелашвили Ника.

f = 1 / (2π√(LC))

Де:

f - частота коливань (в даному випадку, частота, що відповідає довжині хвилі);

L - індуктивність контуру;

C - ємність контуру.

Ми знаємо, що довжина хвилі (λ) пов'язана з частотою (f) і швидкістю світла (c) таким чином: λ = c / f.

Також ми можемо використати співвідношення між індуктивністю, ємністю і квадратом частоти резонансу (f₀) для коливального контуру:

f₀ = 1 / (2π√(LC))

Розв'язавши це співвідношення для ємності (C), маємо:

C = 1 / (4π²f₀²L)

Тепер підставимо значення довжини хвилі (λ = 250 м) для знаходження частоти:

f = c / λ

f = 3 x 10^8 м/с / 250 м

f = 1.2 x 10^6 Гц

Тепер вставимо значення індуктивності (L = 0.35 мГ = 0.35 x 10^-3 Гн) та знайдену частоту (f = 1.2 x 10^6 Гц) в формулу для ємності:

C = 1 / (4π²(1.2 x 10^6 Гц)²(0.35 x 10^-3 Гн))

C ≈ 2.23 x 10⁻¹² Ф (фарад)

Отже, ємність, ввімкнена в коливальний контур, при заданих умовах, приблизно дорівнює 2.23 x 10⁻¹² Ф (фа