Дано: авто рухається з прискоренням 5м/с², Fтяги = 10кН, коефіцієнт тертя = 0.25. найти масу авто ​


Ответы на вопрос

Отвечает Макаров Дава.

Для знаходження маси автомобіля використаємо другий закон Ньютона:

F = m * a

Де:

F - сила тяги (Fтяги) = 10 кН = 10000 Н

m - маса автомобіля, яку ми хочемо знайти

a - прискорення автомобіля = 5 м/с²

Також у рівнянні враховуємо силу тертя:

Fтертя = μ * N

Де:

Fтертя - сила тертя

μ - коефіцієнт тертя = 0.25

N - нормальна реакція опори (рівна вазі автомобіля)

Спочатку знайдемо силу тертя:

Fтертя = 0.25 * N

За другим законом Ньютона, сила тяги рівна силі тертя плюс масі автомобіля помноженій на прискорення:

Fтяги = Fтертя + m * a

Підставимо значення:

10000 Н = 0.25 * N + m * 5 м/с²

Тепер, враховуючи, що N - нормальна реакція опори, яка рівна вазі автомобіля (м * g, де g - прискорення вільного падіння), ми можемо записати:

10000 Н = 0.25 * m * g + m * 5 м/с²

Тепер ми можемо розв'язати це рівняння для маси автомобіля m:

10000 Н = 0.25 * m * g + 5m

Масу автомобіля можна виразити так:

m = 10000 Н / (0.25 * g + 5)

Значення прискорення вільного падіння g приблизно дорівнює 9.8 м/с².

m = 10000 Н / (0.25 * 9.8 м/с² + 5 м/с²)

m ≈ 10000 Н / (2.45 м/с² + 5 м/с²)

m ≈ 10000 Н / 7.45 м/с²

m ≈ 1342.28 кг

Отже, маса автомобіля приблизно дорівнює 1342.28 кілограмів.

Пояснення:

Переробила.