За какое время скорость автомобиля уменьшится на 36 км/ч, если при торможении ускорение равно 4м/с?​


Ответы на вопрос

Отвечает Рылова Аня.

Відповідь:

Пояснення:

Для вирішення цієї задачі, використовуємо рівняння руху, яке пов'язує початкову швидкість (V0), кінцеву швидкість (V), прискорення (a) та час (t):

V = V0 + at

У цьому випадку:

- Початкова швидкість V0 = 0, так як автомобіль тормозить.

- Прискорення a = -4 м/с², оскільки прискорення в тормозі вважається від'ємним (спрямованим проти руху).

- Ми шукаємо час t, при якому кінцева швидкість V = -36 км/год (так як швидкість зменшується на 36 км/год).

Приведемо початкову швидкість V0 в метрах на секунду:

1 км/год = 1000 м/3600 с = 5/18 м/с

Отже, V0 = 0 км/год = 0 м/с

Початкове рівняння:

-36 км/год = 0 + (-4 м/с²) * t

Перетворимо кінцеву швидкість в метри на секунду:

-36 км/год = -36 * (5/18) м/с ≈ -10 м/с

Тепер розв'яжемо рівняння для t:

-10 м/с = -4 м/с² * t

Ділимо обидві сторони на -4 м/с², щоб визначити t:

t = (-10 м/с) / (-4 м/с²) = 5/2 с = 2,5 секунди

Отже, час, за який швидкість автомобіля зменшиться на 36 км/год при умові торможення з прискоренням 4 м/с², становить 2,5 секунди.