Якою буде потужність лампи, якщо її ввімкнути в мережу з напругою 120 В? На лампі зазначено «220 В,

80 Вт». 2. Який ККД має установка, якщо вантаж масою 2 т кран піднімає на висоту 29 м за 120 с? Електродвигун підйомного крана працює під напругою 380 В і споживає силу струму 30 А. 3. Дві електричні лампи з опорами 260 Ом і 140 Ом ввімкнені послідовно в мережу напругою 220 В. Яка потужність кожної лампи?​

Ответы на вопрос

Отвечает Мой Зардулик.

Ответ:1. Потужність лампи можна вирахувати за формулою P = U^2 / R, де P - потужність, U - напруга, R - опір. У даному випадку:

P = 120^2 / 80 = 200 Вт

Отже, потужність лампи буде 200 Вт.

2. ККД установки можна вирахувати як відношення роботи, що виконала установка, до роботи, яку виконав двигун:

η = A / Q

де η - ККД, A - робота, що була виконана, Q - робота, яку зробив двигун. Для визначення роботи, яка була виконана вантажем за 120 секунд, можна скористатися формулою роботи Fs, де F - сила, s - відстань, за якою вантаж підіймався:

A = Fs = mgh

де m - маса вантажу, g - прискорення вільного падіння, h - висота підйому. Масу вантажу можна знайти як масу 1 тонни, помноженої на кількість тонн:

m = 2 * 1000