Яка кількість речовини хлоридної кислоти витрачається на нейт ралізацію розчину масою 200г з

масовою часткою натрій гідрок сиду 10%? Підказка: рівняння реакції - NaOH+HCI NaCl + H2O​

Ответы на вопрос

Отвечает Савчук Петя.

Відповідь:

2NaOH+H2SO4=Na2SO4+2H2O

m(H2SO4)=200*15/100=30г

M(H2SO4)=98г/моль

M(Na2SO4)=142г/моль

n(H2SO4)=30/98=0,3моль

nH2SO4;nNa2SO4=1:1

n(Na2SO4)=0,3моль

m(Na2SO4)=0,3*142=42,6г

Пояснення: