2. Тас 72 км/сағ жылдамдықпен вертикаль жогары лактырылды. Ол кандай максимал биіктікке көтерiледi?

M 3. Дене 20 м биіктіктен бастапкы 180 м/мин жылдамдыкпен вертикаль жоғары лақтырылды. Қозғалыс басталған соң 2 с өткеннен кейiн тас кандай биіктікте болады?​

Ответы на вопрос

Отвечает Голдобина Екатерина.

Ответ:

1. Тас 72 км/сағ жылдамдықпен вертикаль жоғары лақтырылған, сонда максималды биіктікке көтеріледі. Максималды биіктік - бастапқы биіктік + (жылдамдық * уақыт). Енді біз осы формуланы пайдаланып есептейміз:

Максималды биіктік = 20 м + (180 м/мин * 2 с) = 20 м + 360 м = 380 м.

2. 2 секундтан кейін тас биіктікті есептеу үшін, тас өткен уақыттың сөзбен қарайтын таңдаңыз. Ол өткен уақыт: 2 с + 2 с = 4 секунд.

Анда тас биіктігі: 20 м + (180 м/мин * 4 с) = 20 м + 720 м = 740 м.

Сондықтан, 2 секундтан кейін тас биіктікті 740 м болады.