Диск, який робить 60 обертів за 2 хв, має радіус 50 см. Визначте період обертання, лінійну

швидкість. Задачу нужно расписать ​

Ответы на вопрос

Отвечает Гокоев Давид.

Объяснение:

Завдання полягає в розрахунку періоду обертання та лінійної швидкості диска. Розглянемо кожен параметр окремо.

1. Період обертання (T) - час, який потрібен диску для виконання одного повного оберту. Для його розрахунку використовується формула:

T = час / кількість обертів

У нашому випадку:

T = 2 хв / 60 обертів = 1/30 години

Важливо перевести час у години для подальших обчислень.

2. Лінійна швидкість (v) - відстань, яку подолає точка на ободі диска протягом одного оберту. Визначається формулою:

v = (2 * π * r) / T

Де:

- π (пі) - це математична константа, приблизно 3.14159.

- r - радіус диска.

- T - період обертання (в годинах).

Підставимо значення:

v = (2 * 3.14159 * 50 см) / (1/30 години)

Переведемо сантиметри в метри (1 метр = 100 см):

v = (2 * 3.14159 * 0.5 м) / (1/30 години)

Тепер розрахуємо швидкість:

v = (3.14159 м * 0.5 м) / (1/30 години)

v = 4.71238 м / (1/30 години)

Для подальших обчислень, переведемо години в секунди (1 година = 3600 секунд):

v = 4.71238 м / (1/30 * 3600 с) = 4.71238 м / 120 с

v ≈ 0.03927 м/с (закруглено до 2 знаків після коми)

Таким чином, період обертання диска становить 1/30 години, а лінійна швидкість точки на ободі диска приблизно 0.03927 м/с.