1. Період коливання математичного маятника … А) залежить від довжини нитки; Б) залежить від маси

вантажу; В) залежить від амплітуди коливань; Г) не залежить від сили земного тяжіння. Що 2. За якою формулою обчислюється швидкість рівномірного руху тіла по колу? А) v=tn; Б) v=2πRT ; В) v=nt; Г) v=1T. 3. Амплітуда коливань невеликої кульки, підвішеної на довгій нитці, дорівнює 1 см. Який шлях проходить кулька за 2 періоди? А) 1 см; Б) 2 см; В) 4 см; Г) 8 см. 4. Колесо автомобіля обертається з періодом 0,5 с. Обчисліть частоту обертання колеса. Запишіть її в об на с та об на хв. 5. Частота обертання лопастів вентилятора дорівнює 240 об на хв. Скільки обертів здійснюють лопасті за 1 с? Обчисліть період їх обертання. 6. Довжина секундної стрілки наручного годинника дорівнює 2 см. Яка швидкість руху кінця цієї стрілки відносно циферблата? 7. Прогулянковий теплохід, рухаючись зі швидкістю 20 км/год, долає по Дніпру відстань 30 км. У каюті капітана висить маятниковий годинник, що має період коливань 2 с. Скільки коливань здійснить маятник за час руху теплоходу? С обяснениями

Ответы на вопрос

Отвечает Коновальчук Юлія.

Відповідь:

1) в

2) не знаю

3) За 1 период проходит 4 раза по 1 см = 4 см (амплитуда 1 см)

За 2 периода 8 см

4 ) За секунду колесо робить 2 оберти. Довжина ободу дорівнює  2 * π * 0,5 = 3,14.

Отже, лінійна швидкість точок ободу становить  6,28 м/с.

5) не знаю

6) дано R=2см   T=60с     V- ?

V=2*π*R/T=6,28*2/60=0,21 см/с=2,1 мм/с

7) Час руху теплоходу дорівнює відстані (30км) поділеній на швидкість (20км/год) і дорівнює 1,5 год. 1,5 год = 90хв =5400с.

Маятник коливається 1 раз за 2 секунди, тому маятник здійснить 5400:2= 2700 коливань.

Відповідь: 2700 коливань.