На перевал туристична група піднімалася зі швид­кістю v1 = 2 км/год, а спускалася з іншого боку

гори зі швидкістю v2 = 4 км/год. Визначте середню швидкість руху групи на всьому шляху, якщо на підйом було витрачено 3/4 всього часу.​

Ответы на вопрос

Отвечает Злобин Артём.

Переведемо дріб у десятичну. Отже на підйом було витрачено 0.75 часу, а на спуск 0.25. Тоді

2 × 0.75 = 1.5 км/год

4 × 0.25 = 1 км/год

(1.5 + 1) ÷ 2 = 1.25 км/год це середня швидкість на всьому шляху групи.