5. Тіло масою 100 кг і яке підвішене до каната, рухається вертикально вниз зі швидкістю 6м/с. через

6 с від початку гальмування тіло зупинилося. Визначити силу натягу каната при гальмуванні, вважаючи рух тіла в цей час рівноприскореним. Даю 30 балов за правильное решение!!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Лезнёва Таня.

Відповідь:

На тіло діють сила тяжіння (m ∙ g) і сила натягу каната (Т).  

Запишемо другий закон Ньютона в проекції по осі 0Y: m ∙ a = T - m ∙ g. Тоді T = m ∙ (a + g). Звідси:  

Т = 100 * (6/4 + 9,8) = 1130 ( Н).

Напевно так